Skip to main content

לשיפור מהירות האתר והדירוג שלו במנועי החיפוש: אתר Compressor מקטין נפח של תמונות תוך שניות מבלי לפגוע יותר מידי באיכות שלהן

 |  Yossi Demri

היום כמעט כל מי שיש לו אתר וכל מי שעוסק בתחומים של בניית אתרים ו- SEO יודע שתמונות בעלות נפח גדול פוגעות במהירות האתר ובדירוג שלו בתוצאות החיפוש.

תמונות כבדות פוגעות בחווית הגלישה ובדירוג של האתר בתוצאות החיפוש

כשהעמוד הראשי ושאר העמודים הקיימים באתר נטענים באיטיות, חווית הגלישה נפגעת והגולשים נוטשים את האתר במהירות ומחפשים אתר אחר במקומו באותו תחום, שמציע חווית גלישה טובה ומהירה יותר.

מנועי החיפוש הפופולריים של גוגל ומיקרוסופט ומנועי חיפוש אחרים לא נשארים אדישים לתופעה הזו וכשהם מבחינים שאתר מסויים איטי וששיעור הנטישה גבוה, הם מבינים שיש בעיה באתר שחייב לטפל בה ובעקבות זאת הם מדרגים אותו בתחתית של תוצאות החיפוש, מתחת לכל האתרים המתחרים שמציעים חווית גלישה טובה יותר, עד שבעל האתר יתקן את הבעיה וישפר את מהירות האתר.

ברשת קיימים המון אתרים, כלים ותוספים המאפשרים להקטין נפח של תמונות בקלות. את חלקם ניתן להתקין בתוך האתר, כך שהם יעשו זאת באופן אוטומטי לכל תמונה שבעל האתר מעלה ומי שלא רוצה להתקין באתר שלו כל מיני תוספים, יכול להשתמש בשירותים שמעניקים אתרים ייעודיים להקטנת תמונות.

אתר Compressor מקטין תמונות בחינם

אחד מהאתרים הפופולריים שעושים זאת בצורה מהירה ויעילה הוא Compressor.io. האתר יודע להפחית באופן משמעותי גודל של תמונות, תוך שמירה על האיכות שלהן, בלי להשאיר עקבות או סימנים גלויים לעין לאחר הדחיסה.

כל התהליך מתבצע בשרתי האתר ואין צורך להוריד ולהתקין אף תוכנה, אפליקציה או תוסף במחשב או בסמארטפון.

אתר Compressor מציע שלושה סוגי דחיסה: Lossy, Lossless  ו- Custom.

דחיסת Lossy מפיקה קובץ קטן יותר על ידי שינוי הפיקסלים המקוריים של התמונה והסרת נתונים מיותרים ממנה. למרות שרמת הדחיסה כאן גבוהה יותר מדחיסת Lossless, איכות התמונה עדיין נשארת טובה. לפי האתר, דחיסה מסוג זה מומלצת יותר לאתרי אינטרנט.

דחיסת Lossless לא משנה את הפיקסלים המקוריים של התמונה והכל נשאר אותו דבר. אין ירידה באיכות התמונה והדחיסה מתבצעת על ידי הסרת נתוני מטא-דאטה (metadata) מיותרים. דחיסה זו מומלצת יותר למטרות הדפסה וצילום.

דחיסת Custom כשמה כן היא, דחיסה מותאמת אישית המאפשרת למשתמשים לבחור את הפרמטרים הרצויים. ניתן לשלוט על איכות התמונה, הגובה והרוחב שלה, לשנות את השם שלה ועוד.

בחשבון החינמי שהאתר מציע ניתן להעלות קובץ בגודל מירבי של עד 10 מגה-בייט וניתן להקטין עד 50 קבצים ביום. האתר תומך בקבצים בפורמטים jpg, png, gif, svg ו- webp.

בנוסף, שלושת סוגי הדחיסה זמינים לשימוש - Lossy ,Lossless ו- Custom.

איך מקטינים תמונות באמצעות אתר Compressor

כנסו לאתר Compressor.io.

בחלק העליון של העמוד הראשי, יש אפשרות שנקראת "Compression Type". כאן תצטרכו לבחור את סוג הדחיסה הרצוי - Lossy, Lossless  או Custom.

הערה: צילומי המסך המופיעים במדריך זה נלקחו מגרסת האתר המותאמת למחשבים. ניתן להקטין תמונות באתר גם דרך הסמארטפון או הטאבלט.

לאחר מכן, תצטרכו להעלות לאתר את התמונה או התמונות שאתם רוצים להקטין. לחצו על האפשרות "Select files" שנמצאת בחלק העליון של העמוד הראשי או גררו לתוך החלונית שבתוכה היא נמצאת את הקובץ או הקבצים שאתם מעוניינים להקטין.

באתר Compressor.io לחצו על Select file כדי להעלות תמונה או תמונות

כעת, המתינו מספר שניות עד שהקובץ או הקבצים שבחרתם יעלו לאתר ועד שתהליך הדחיסה יסתיים.

בסיום התהליך, האתר יציג לכם את השמות של הקבצים שהעליתם, את גודל הקובץ לפני ואחרי הדחיסה, ובכמה אחוזים, קילו-בייטים או מגה-בייטים הוא הצליח להקטין את הגודל שלה.

אתר Compressor.io מציג את תוצאות הדחיסה של התמונות

אם תרצו להוריד תמונה מסוימת שהקטנתם, לחצו על לחצן ה- "Download" שנמצא בצד ימין שלה.

באתר Compressor.io לחצו על Download כדי להוריד תמונה שנדחסה

אם העליתם מספר תמונות ואתם מעוניינים להוריד את כולן בבת אחת, לחצו על לחצן ה- "Download All" שנמצא מתחת לרשימת התמונות שהוקטנו.

באתר Compressor.io לחצו על Download All כדי להוריד את כל התמונות שנדחסו

לאחר מכן, בחרו את המיקום שבו תרצו לשמור את התמונה או התמונות שהקטנתם ולחצו על "שמור" (או "Save") כדי לשמור אותן במחשב או בסמארטפון.

מדריך וידאו - כיצד להקטין נפח של תמונות באמצעות אתר Compressor

אנו ממליצים לא להעלות לאתר תמונות המכילות מידע אישי רגיש ולקרוא היטב את תנאי השימוש לפני שמשתמשים בשירותים שהוא מציע, כדי שתוכלו לדעת איזה מידע הוא אוסף עליכם במהלך השימוש.

| אולי יעניין אותך גם


 הצטרפו אל +900 גולשים, המקבלים עדכונים שוטפים על תוכן עדכני ובלעדי של חדשות, מדריכים וסיקורים למחשבים ולסלולר